Dzisiaj (czwartek, 22 czerwca) przed sesją Rady Miejskiej w Lubawce zostały wręczone nagrody „Złoty Orzeł” za wybitne osiągnięcia w nauce, kulturze oraz sporcie. W tym roku na wyróżnienie zasłużyło 13 uczniów z Gminy Lubawka.
W kategorii szkół podstawowych za osiągnięcia w nauce Złotego Orła otrzymała Martyna Kucharska ze Szkoły Podstawowej w Lubawce. Srebrny Orzeł przypadł Oliwii Walczak ze Szkoły Podstawowej w Miszkowicach. Natomiast Brązowego Orła otrzymała Nikola Bieniek ze Szkoły Podstawowej w Chełmsku Śląskim.
W kategorii gimnazjów Złotego Orła otrzymała Dagmara Telega z Gimnazjum im. Żołnierzy Sybiru w ZSP w Lubawce. Srebrny Orzeł przypadł Dominice Dominiak z Gimnazjum w Chełmsku Śląskim. Trzecie wyróżnienie i Brązowy Orzeł przypadł Izabeli Czubie z Gimnazjum im. Żołnierzy Sybiru w ZSP w Lubawce.
Za wybitne osiągnięcia artystyczne Złotego Orła kapituła konkursu przyznała Sarze Niciejewskiej z lubawskiego gimnazjum, członkini zespołu Rise of the Sun. Dwie równorzędne nagrody Srebrnego Orła przyznano Konradowi Jaworowi i Wiktorii Cyranowskiej, również uczniom lubawskiego gimnazjum, tancerzom zespołu Rise of the Sun. Brązowego Orła otrzymała obdarzona wyjątkowym talentem plastycznym Katarzyna Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej w Miszkowicach.
Wyróżnienie Złotego Orła za wybitne osiągnięcia sportowe przypadło Amelii Jęczmieniak z gimnazjum z Chełmska Śląskiego, która na co dzień trenuje narciarstwo biegowe. Srebrnego Orła otrzymał Grzegorz Dereń z lubawskiego gimnazjum, który trenuje biathlon, a także narciarstwo biegowe w klubach MUKN „Pod Stróżą Miszkowice” oraz UKN „Melafir” Czarny Bór. Brązowego Orła otrzymała klubowa koleżanka Grześka Derenia, Wiktoria Przemyślak z lubawskiego gimnazjum.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze