Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze bardzo serdecznie zaprasza młodzież szkolną ze szkół podstawowych powiatu kamiennogórskiego do wzięcia udziału w II Regionalnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym, który organizujemy wspólnie z Nadleśnictwem Kamienna Góra oraz Sudeckim Towarzystwem Przyrodniczym przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.
Konkurs zostanie przeprowadzony 27 listopada 2015 roku o godz. 10.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. W ramach popularyzacji zasad ochrony przyrody w Polsce i na terenie powiatu kamiennogórskiego została przygotowana prezentacja multimedialna pod hasłem ?Ochrona przyrody w powiecie kamiennogórskim?, która prezentuje podstawowe informacje tekstowe i zdjęciowe o wszystkich obiektach ochrony przyrody występujących na terenie naszego powiatu ? Rudawskim Parku Krajobrazowym, rezerwatach przyrody ? ?Głazy Krasnoludków? oraz ?Kruczy Kamień?, obszarach ?Natura 2000? oraz wszystkich pomnikach przyrody na terenie czterech gmin powiatu kamiennogórskiego ? zgodnie z aktualnym rejestrem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Prezentacja, dla wszystkich chętnych szkół, może być jedną z form przygotowania miłośników przyrody i ekologii do II Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego. Równocześnie Zarząd Oddziału PTSM bardzo serdecznie dziękuje Wioletcie Bakszas i Arkadiuszowi Wiercińskiemu z Urzędu Gminy w Kamiennej Górze za przekazane dla potrzeb przygotowania prezentacji paszporty pomników przyrody oraz inne materiały oraz Nadleśniczemu Dariuszowi Gajdzie, Leśniczym Andrzejowi Ogonowskiemu i Janowi Sopacie, a także Edmundowi Orzechowskiemu za pomoc udzieloną w przygotowaniu dokumentacji zdjęciowej określonych pomników przyrody.
Organizatorzy konkursu zachęcają nauczycieli szkół podstawowych wraz z młodzieżą zainteresowaną działaniami na rzecz ochrony przyrody do skorzystania z regionalnej lekcji przyrodniczej połączonej z prezentacją obiektów ochrony przyrody powiatu kamiennogórskiego, a także planowanych wycieczek przyrodniczych, których celem jest m.in. poznanie tych obiektów w środowisku przyrodniczym.
Jednocześnie informujemy wszystkich zainteresowanych, że regulamin II Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego ?Ochrona przyrody w powiecie kamiennogórskim? oraz propozycje wycieczek ?Poznajemy Powiat Kamiennogórski? zostały przesłane do wszystkich szkół podstawowych drogą elektroniczną. Dodatkowych informacji o w/w formach popularyzacji ochrony przyrody w naszym powiecie udziela Jerzy Rubach ? Instruktor Ochrony Przyrody PTTK (adres e-mail [email protected]).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze