Trzech strażaków złożyło ślubowanie i rozpoczęło służbę przygotowawczą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze.
Strażacy Mateusz Gierczyk, Karol Turek oraz Jan Wiktor złożyli ślubowanie podczas apelu zorganizowanego na terenie komendy. Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Kamiennej Górze st. bryg. mgr inż. Sławomir Graczyk.
Strażak składa ślubowanie: „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze