Reklama

Nowi strażacy

Trzech strażaków złożyło ślubowanie i rozpoczęło służbę przygotowawczą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze.

Strażacy Mateusz Gierczyk, Karol Turek oraz Jan Wiktor złożyli ślubowanie podczas apelu zorganizowanego na terenie komendy. Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Kamiennej Górze st. bryg. mgr inż. Sławomir Graczyk.

Strażak składa ślubowanie: „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama