Reklama

Nielegalne wypalanie

Wiosna to piękna pora roku, w Polsce kojarzy się też z bardzo niebezpiecznym i nielegalnym zachowaniem - wypalaniem traw.

Dzisiaj rano do pożaru na łące w Wieściszowicach wezwani zostali strażacy z OSP Marciszów.

- Pamiętajmy, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru. W przypadku gwałtownej zmiany jego kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy i zabudowania. Niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Występuje również bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. - piszą strażacy.

Reklama

Wypalanie trwa jest nielegalne.

źródło: facebook / OSP Marciszów

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama