Reklama

Podsumowanie akcji Złoty Grosik w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze

W Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze podsumowana została tegoroczna akcja Złoty Grosik. Wszystkie szkoły otrzymały nagrody. Akcję organizuje Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Złoty Grosik polega na zbieraniu przez dzieci monet o nominale 1, 2 i 5 groszy. Nazwa pochodzi od koloru monet.

Szkoły z Kamiennej Góry zebrały 216 kg groszy. Najwięcej (126 kg) przynieśli uczniowie "jedynki". W "dwójce" zebrano 59 kg, a w Zespole Szkół Specjalnych 31 kg. Szkoły z pozostałych miejscowości zebrały łącznie 311 kg monet. Najwięcej zebrano w Marciszowie (95 kg). W Chełmsku Śląskim zebrano 69 kg, w Krzeszowie 65 kg, w Pisarzowicach 65 kg, a w Ptaszkowie 15 kg. W kamiennogórskich przedszkolach zebrano 133 kg monet. W przedszkolu nr 1 92 kg, w przedszkolu nr 3 41 kg. Łącznie podczas akcji zebrano 660 kg złotych monet.

Reklama

Wszystkie szkoły i przedszkola otrzymały nagrody. Dodatkowo każda ze szkół będzie mogła wysłać dwóch-trzech uczniów na wycieczkę do Rzeszówka na zielarskie warsztaty.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama