W Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze podsumowana została tegoroczna akcja Złoty Grosik. Wszystkie szkoły otrzymały nagrody. Akcję organizuje Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Złoty Grosik polega na zbieraniu przez dzieci monet o nominale 1, 2 i 5 groszy. Nazwa pochodzi od koloru monet.
Szkoły z Kamiennej Góry zebrały 216 kg groszy. Najwięcej (126 kg) przynieśli uczniowie "jedynki". W "dwójce" zebrano 59 kg, a w Zespole Szkół Specjalnych 31 kg. Szkoły z pozostałych miejscowości zebrały łącznie 311 kg monet. Najwięcej zebrano w Marciszowie (95 kg). W Chełmsku Śląskim zebrano 69 kg, w Krzeszowie 65 kg, w Pisarzowicach 65 kg, a w Ptaszkowie 15 kg. W kamiennogórskich przedszkolach zebrano 133 kg monet. W przedszkolu nr 1 92 kg, w przedszkolu nr 3 41 kg. Łącznie podczas akcji zebrano 660 kg złotych monet.
Wszystkie szkoły i przedszkola otrzymały nagrody. Dodatkowo każda ze szkół będzie mogła wysłać dwóch-trzech uczniów na wycieczkę do Rzeszówka na zielarskie warsztaty.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze