Strażacy, którzy pod koniec kwietnia zdali egzamin kończący szkolenie podstawowe strażaka-ratownika Ochotniczej Straży Pożarnej, otrzymali dzisiaj zaświadczenia o uzyskanych uprawnieniach. Mogą teraz brać udział w akcjach ratowniczych.
Kurs podstawowy organizowany jest minimum raz na dwa lata. Zakończoną właśnie edycję rozpoczęło 46 osób. Najpierw musieli ukończyć 62 godziny szkolenia teoretycznego prowadzonego on-line. Po zaliczeniu testu mogli rozpocząć część praktyczną, w ramach której odbyło się 69 godzin zajęć. Do egzaminu przystąpiło 37 osób, wszyscy zdali i teraz zasilą jednostki OSP w całym powiecie. Druhowie uzyskali również uprawnieni do obsługi sprzętu zapewniającego łączność oraz wsparcia z ziemi działań Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze