Reklama

Strażacy, którzy pod koniec kwietnia zdali egzamin kończący szkolenie podstawowe strażaka-ratownika Ochotniczej Straży Pożarnej, otrzymali dzisiaj zaświadczenia o uzyskanych uprawnieniach. Mogą teraz brać udział w akcjach ratowniczych.

Kurs podstawowy organizowany jest minimum raz na dwa lata. Zakończoną właśnie edycję rozpoczęło 46 osób. Najpierw musieli ukończyć 62 godziny szkolenia teoretycznego prowadzonego on-line. Po zaliczeniu testu mogli rozpocząć część praktyczną, w ramach której odbyło się 69 godzin zajęć. Do egzaminu przystąpiło 37 osób, wszyscy zdali i teraz zasilą jednostki OSP w całym powiecie. Druhowie uzyskali również uprawnieni do obsługi sprzętu zapewniającego łączność oraz wsparcia z ziemi działań Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Reklama

 

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama