Reklama

Młodzi przyrodnicy

Dzisiaj (piątek, 25 listopada) odbył się III Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny "Kamienna Góra 2016". Konkurs zorganizowany został pod hasłem "Ochrona przyrody w powiecie kamiennogórskim".



Wiedzę przyrodniczą sprawdzili uczniowie szkół podstawowych z Chełmska Śląskiego, Krzeszowa, Lubawki oraz kamiennogórskich "jedynki" i "dwójki". Każda ze szkół wystawiła dwie drużyny. Konkurs rozpoczął indywidualny test. W drugiej części trzyosobowe drużyny odpowiadały na pytania dotyczące obiektów, roślin i zwierząt chronionych.

Najwięcej punktów zdobyły drużyny Szkoły Podstawowej w Krzeszowie (241). Drugie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 (230), a trzecie Szkoły Podstawowej nr 2 (196,5). Szkołę z Krzeszowa reprezentowali: Aleksandra Grońska, Julia Maciaszek, Piotr Surma, Hanna Maciejewska, Wiktoria Madzia, Maja Sikora.

W części indywidualnej najwięcej punktów (39 na 40 możliwych) zdobyła Aleksandra Grońska (Krzeszów).

Konkurs zorganizował kamiennogórski oddział PTSM przy wsparciu Nadleśnictwa Kamienna Góra, Sudeckiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama