Wójt gminy Kamienna Góra Patryk Straus wraz z członkami OSP Leszczyniec walczyli o dotacje na nowy wóz strażacki.
Jak się okazało dotację w kwocie 180 000 zł udało się pozyskać z NFOŚiGW i MSWiA.
Tym samym najprawdopodobniej w tym roku na teren gminy Kamienna Góra trafi nowy lekki wóz strażacki. Wstępnie druhowie chcieliby zakupić pojazd na podwoziu mitsubishi. Pojazdy tego typu sprawdzają się m.in. w Azji.
W tej chwili OSP Leszczyniec użytkuje średniego stara 266 z 1989 roku.
Na większy pojazd ochotnicy z Leszczyńca nie mają co liczyć. Większość pojazdów średnich są za duże, aby mogły zmieścić się w zabytkowej remizie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze