Wczoraj obchodziliśmy rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu przez Jana Pawła II. Dzisiaj chcieliśmy przypomnieć jeden z obiektów związanych z kościołem — krzyż milenijny na przełęczy rędzińskiej.
Krzyż ustawiony został jesienią 2000 roku. 5 listopada 2000 roku poświęcił go biskup legnicki ks. Tadeusz Rybak. Dzisiaj krzyż jest nieco zapomniany. Teren jest zadbany, ale w tablicach informacyjnych trudno odczytać stare informacje.
Gdy krzyż jest podświetlony, widać go już z drogi nr 5 w Domanowie. Spod krzyża roztacza się widok na sąsiednią dolinę.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze