Do akcji na terenie powiatu kamiennogórskiego może wyjeżdżać kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.
Szkolenie zasadnicze ukończyło właśnie ośmioro druhów z OSP Świdnik. Jednostka ma już własny wóz bojowy.
Część pieniędzy na zakup druhny i druhowie sami uzbierali m.in. zbierając zużyty sprzęt AGD od mieszkańców. W sumie zebrali 24 tys. zł. Gmina dodała 40 tys. zł. Taka kwota pozwoliła na zakup strażackiego forda transita. Samochód wyprodukowany został w 2006 roku. Jest w nim miejsce dla 6 strażaków. Zbiornik wody ma 250 litrów pojemności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze