Ponad 2 mln zł kosztował remont ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze. Właśnie usuwane są znaki uniemożliwiające przejazd. Od dzisiaj będzie można bez przeszkód korzystać z tej drogi.
Remont ulicy trwa rok, plac budowy miasto przekazało wykonawcy 14 sierpnia 2020 roku. Prace podzielone były na dwa etapy. W pierwszym wyremontowano odcinek od ul. Broniewskiego do ronda, w drugim od ronda do ul. Jeleniogórskiej. To na tym drugim odcinku doszło do największej zmiany. Jezdnia została poszerzona, dzięki temu przed światłami są teraz dłuższe pasy do skrętu w prawo i lewo. Jest szansa, że w tym miejscu tworzyć się będą mniejsze korki. Podczas remontu wymieniona został infrastruktura podziemna.

Remont miał kosztować 1,986 mln zł, w związku z koniecznością wykonania dodatkowych prac, koszt wzrósł do 2,050 mln zł. Na te prace miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 1,390 mln zł.
Po przecięciu wstęgi burmistrz Janusz Chodasewicz osobiście odstawił jedną z barier wypuszczając z ul. Papieża Jana Pawła II ciężarówkę.
Podczas uroczystego otwarcia jeden z mieszkańców miast zwrócił burmistrzowi uwagę na problem, z którym mierzą się osoby poruszające się na wózkach. Mają problem z wjazdem z jezdni na chodnik na przejściach dla pieszych. Małe przednie kółka wpadają w rynsztok między krawężnikiem a asfaltem utrudniając wjazd na chodnik. Burmistrz zobowiązał się poprawić to rozwiązanie.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze