Reklama

Górska msza

Kilkaset osób uczestniczyło we mszy odpustowej ku czci św. Wawrzyńca. Wydarzenie miało miejsce w sobotę 10 sierpnia o godz. 12.00 na szczycie Śnieżki. Ze względu na dużą liczbę osób, ołtarz tradycyjnie zlokalizowano naprzeciw kaplicy św. Wawrzyńca, tuż przy obserwatorium meteorologicznym.



Święty Wawrzyniec to patron przewodników górskich i ludzi gór, dlatego we mszy, poza gronem przewodnickim, uczestniczyli także m.in. ratownicy, naukowcy i inne osoby pracujące w górach.

Polsko-czeską mszę odpustową w intencji ludzi gór odprawiło wspólnie kilku kapłanów pod przewodnictwem kardynała Dominika Duka ? arcybiskupa praskiego i Stefana Cichego ? biskupa legnickiego. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością dwóch prezydentów. Byli to Miloš Zeman ? obecny prezydent Republiki Czeskiej oraz Václav Klaus, który tę funkcję pełnił w latach 2003-2013. Przybyli także przedstawiciele Sejmu RP oraz regionalnych, lokalnych władz samorządowych i innych instytucji.

Po mszy modlono się przy Symbolicznym Cmentarzu Ofiar Gór w Kotle Łomniczki, a w Domu Śląskim miał miejsce występ Karkonoskiego Zespołu Folkowego "Szyszak".

Więcej zdjęć, kliknij tutaj

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama