Dzisiaj strażacy z powiatu kamiennogórskiego świętują Dzień Strażaka. Zgodnie z tradycją zorganizowane zostały wspólne obchody dla strażaków z OSP i PSP. W tym roku uroczystość odbyła się w Kamiennej Górze. Podczas uroczystości niestety zaczął padać deszcz.
Dzień Strażaka rozpoczęła msza święta w kościele pw. świętych Piotr i Pawła. Po niej strażacy przeszli na kamiennogórski rynek. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia i awanse.
Druh Jan Kasprzyk, wiceprezes zarządu oddziału wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych RP, odznaczony został Krzyżem Świętego Floriana.
Młodszy brygadier Marcin Padoł odznaczony został Medalem Srebrnym za długoletnią służbę.
Srebrną odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej został kapitan Adrian Książek.
Odznakę Świętego Floriana za Zasługi dla Społeczności lokalnej otrzymał druh Adam Ryczko. Druh z OSP związany jest od prawie 50 lat. Obecnie kojarzony jest z propagowaniem idei strażackich wśród dzieci i młodzieży.
Złotym Znakiem Związku OSP RP uhonorowany został starszy brygadier w stanie spoczynku Sławomir Graczyk, byy komendant PSP w Kamiennej Górze.
Złoty Medal za Zasługi dla pożarnictwa otrzymali: starsza brygadier Agnieszka Mendelska, kapitan Ewa Witwicka i druh Mirosław Michalczuk.
Srebrne Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: młodszy brygadier Marcin Padoł, kapitan Adrian Książek, druhna Justyna Majsnerowucz i druh Marcin Król.
Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: druhny atalia Jaworek i Danuta Stanek oraz druhowie Bartłomiej Łukasik, Mariusz Kociołek i Damian Piekarczyk.
Odznakami Strażak Wzorowy uhonorowani zostali: Anna Zdunek, Mariusz Nowotny, Dawid Figura, Daniel Szarata, Kamil Rybka i Maciej Młodzianowski.
Na stopień kapitana awansowana została młodsza kapitan Ewa Witwicka.
Jak już informowaliśmy, w Warszawie podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka awans na młodszego kapitana odebrał aspirant Michał Zarzecki. Podczas dzisiejszych uroczystości starszym aspirantem został aspirant Paweł Nowak. Na stopień aspiranta awansowany został młodszy aspirant Andrzej Zbyszowski. Starszymi ogniomistrzami zostali ogniomistrzowie: Mateusz Janik i Piotr Szczepaniak.
Na stopień ogniomistrza awansowani zostali młodsi ogniomistrzowie Tomasz Florczak i Marcin Niemiec. Starszym sekcyjnym został sekcyjny Sebastian Pasiut. Sekcyjnymi zostali starsi strażacy: Adrian Bochenek, Dominik Michalik i Tomasz Rola. Starszym strażakiem został strażak Kornel Chmyziński.
Uroczyście w poczet jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego przyjęta została jednostka OSP z Ptaszkowa. Jednostka działa już w systemie od 1 maja. Dzisiaj przedstawiciele odebrali decyzję.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze