Dzisiaj (4 maja) obchodzimy Dzień Strażaka. Powiatowe obchody tego święta miały się odbyć w sobotę (9 maja) w Marciszowie.
Patronem strażaków jest św. Florian, skazany za śmierć za wstawienie się za prześladowanymi legionistami wyznającymi chrześcijaństwo.
Przez lata strażackie święto odbywało się w różnych miejscach i warunkach. Czasem figla strażakom płatała pogoda. W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, uroczystości nie odbędą się. Na razie nie wiadomo czy zorganizowane zostaną w innym terminie.
Wszystkim strażakom życzymy jak najmniej wyjazdów oraz bezpiecznych powrotów z akcji.
fot. archiwum
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze