Reklama

Dożynki pod Pałacem

Gminne Dożynki gminy Marciszów odbyły się dzisiaj, 3 września w Ciechanowicach.


Święto rolników rozpoczęto od mszy świętej. Podziękowania za tegoroczne plony złożono w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Augustyna w Ciechanowicach a następnie korowód dożynkowy przeszedł na plac pod ciechanowickim pałacem.
Tradycyjnie odbyło się misterium chleba, starostowie dożynek Angelika Prokop i Andrzej Mitczak przekazali wójtowi gminy chleb dożynkowy aby podzielił go między gości imprezy. Zgodnie z tradycją każde z sołectw gminy przygotowało własne stoisko, wieniec dożynkowy, chleb i dożynkowe ciasto. Najpiękniejszym wieńcem okazał się wieniec wykonany w sołectwie Marciszów.
Medalami przyznawanymi przez Krajową Radę Izb Rolniczych odznaczono dwóch rolników z gminy. Srebrny medal „Zasłużony dla samorządu rolniczego” otrzymał Andrzej Mitczak, a medal brązowy Ireneusz Pruchnicki.
Gwiazdą dożynkowego wieczoru jest zespół Porażeni.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama