Głównym tematem dzisiejszej sesji rady miejskiej w Lubawce był projektu budżetu lubawskiego samorządu na 2025 rok.
Zgodnie z projektem przedstawionym przez burmistrza dochody gminy w 2025 mają wynieść 74,9 mln zł, wydatki ocenione zostały na 80,8 mln zł, z tego 27,8 mln zł to wydatki majątkowe. Zadłużenie gminy na koniec 2025 roku ma wynosić 6,6 mln zł.
Wśród wydatków inwestycyjnych znalazły się m.in. rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w Chełmsku Śląskim i Miszkowicach, remont ul. Kolonia w Chełmsku Śląskim (4 mln zł), rozbudowa budynku mieszkalnego przy ul. Sądeckiej 24 w Chełmsku Śląskim (2,2 mln zł), remont ratusza w Lubawce (3 mln zł),
Radni nie zgłosili uwag do przedstawionego przez burmistrza projektu. Przyjęli go jednogłośnie (15 radnych zagłosowało za).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze