Głównym tematem dzisiejszej sesji było przyjęcie budżetu miasta na 2025 rok.
Zgodnie z projektem dochody miasta mają w 2025 roku wynieść 195,1 mln zł. Wydatki zaplanowane zostały w wysokości 192,7 mln zł. W budżecie zaplanowana jest więc nadwyżka.
W tym wydatki majątkowe, czyli na inwestycje, przekroczą 93 mln zł. Za te pieniądze wykonany zostanie m.in. remont ul. Lubawskiej, Słowackiego, Traugutta. Zaplanowano modernizację krytej pływalni, remonty budynków komunalnych.
Na koniec roku zadłużenie miasta ma wynieść 44,7 mln zł.
Za przyjęciem takiego budżetu zagłosowali wszyscy radni.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze