W kościele katolickim obchodzona była wczoraj uroczystość Najświętszego Serca i Krwi Chrystusa najczęściej nazywana Bożym Ciałem.
W Polsce Boże Ciało obchodzone jest od XIV wieku. Częścią obchodów uroczystości jest procesja prowadzona do 4 ołtarzy, przy których odczytywane są fragmenty ewangelii.
W Krzeszowie procesja wyruszyła spod bazyliki. Zgodnie z tradycją parafianie przeszli trasę wokół sanktuarium.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze