14 września 2022 roku uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze w związku z prowadzonymi działaniami profilaktycznymi pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” przypomnieli sobie jak bezpiecznie poruszać się po drodze.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, udali się do Szkoły podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, gdzie przypomnieli dobrze znane dzieciom zasady bezpieczeństwa. Dzieci uczyły się oceniać prawidłowo sytuację na drodze, a także jak uniknąć ewentualnych zagrożeń. Podczas spotkania odtworzono uczniom bajkę, która w prosty i zrozumiały sposób obrazuje pożądane zachowania pieszych oraz te niewłaściwe i ich możliwe skutki. W trakcie wspólnej „burzy mózgów” zostały rozwiane wszelkie wątpliwości związane z uczestnictwem dzieci w ruchu drogowym. Uczniowie pamiętali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz zachowanie ostrożności w drodze do szkoły, a także podczas powrotu do domu.
mł. asp. Elwira Hajduga
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze