Reklama

Będą zarabiać więcej

Na najbliższej sesji radni Lubawki ustalą nową wysokość wynagrodzenia burmistrza oraz swoich diet. Zmiany wymuszone zostały przez ustawę przyjętą we wrześniu przez Sejm rozporządzenie Rady Ministrów.

Zgodnie z prawem wynagrodzenie zasadnicze burmistrza w gminie do 15 tys. mieszkańców może maksymalnie wynieść 10 250 zł, a dodatek funkcyjny 3 150 zł. Do tego dochodzi 30% dodatku specjalnego. W sumie to 17 420 zł. Radni nie mogą przyznać burmistrzowi wynagrodzenia poniżej 80% stawki maksymalnej, czyli 13 936 zł. Należy do tego doliczyć wysługę lat. Wszystkie kwoty to kwoty brutto.

W projekcie uchwały zaproponowanym przez przewodniczącego Michała Ołdaka, wynagrodzenie burmistrz Ewy Kocemby zaproponowane zostało w najniższej możliwej wysokości, czyli 80% maksymalnej stawki. Po przyjęciu uchwały podwyżka, zgodnie z prawem, obowiązywać będzie od 1 sierpnia 2021 roku.

Reklama

Na podstawie zmienionych przepisów przygotowany został również projekt uchwały zmieniającej sposób ustalania diety radnych. W tym przypadku ustalana odgórnie stawka mnożona będzie nie przez 1,5 jak w tej chwili, ale 2,4. Dla szeregowego radnego oznacza to podwyżkę diety z ok. 720 zł do ponad 1100 zł. 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama