Sesja rady powiatu rozpoczęła się uroczystym wręczeniem listów gratulacyjnych stypendystom programu lokalnego wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych Ambasador Ziemi Kamiennogórskiej. Stypendia przyznane zostały za osiągnięcia naukowe i sportowe.
W liceum stypendia naukowe otrzymali: Maja Kalecińska (klasa IIIa), Liwia Matusik (IIa), Adrian Kurkiewicz (IIIa). W liceum do rankingu brana była pod uwagę średnia ocen z 5 przedmiotów oraz udział w olimpiadach i konkursach.
W technikum nagrodzeni zostali: Nikola Rakoczy (IIb), Margareta Mitro (IIa), Damian Wincza (Vt). W technikum uwzględniane były oceny z 3 przedmiotów ogólnych i 2 zawodowych.
W szkole branżowej pierwszego stopnia stypendia otrzymali: Anita Janor (IIIk), Arlet Janor (IIk), Bohdan Kovol (IIm). O przyznaniu stypendium decydowały wyniki z 2 przedmiotów ogólnych, 2 zawodowych i ocena z praktycznej nauki zawodu.
W tym roku do komisji wpłynęło 13 wniosków o stypendium sportowe. O przyznaniu stypendium decydowały wyniki w zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Stypendia otrzymali: Milena Widlak (IVc, liceum), Małgorzata Lubos (IIa, liceum), Kajetan Urbaniak (IIIb, liceum).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze