Wczoraj (sobota, 24 sierpnia) odbył się pierwszy rajd z cyklu "Ocalić od zapomnienia". Wyprawy organizuje grupa nieformalna działająca przy Polskim Związku Emerytów i Rencistów w Marciszowie.
Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu, który zakłada odświeżeniu obiektów oraz zabytków znajdujących się na terenie gminy Marciszów, często zapomnianych lub "mało znanych". Pierwsza trasa wiodła przez Sędzisław, Nagórnik oraz Pastewnik.
Kolejne spotkanie i kolejny etap projektu już 28 sierpnia
W ramach projektu obiekty mają zostać oznakowane tablicami informacyjnymi, wydane zostaną paszporty turystyczne gminy Marciszów, stemple pamiątkowe oraz kroniki.
źródło: facebook / Gmina Marciszów
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze