Ksiądz Edward Bigos, który jest proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze odchodzi na emeryturę. Parafią kierował od 1995 roku.
Parafia Apostołów Piotra i Pawła to tak zwany mały kościół w Kamiennej Górze.
Nowym proboszczem od 26 czerwca 2023 roku zostanie ksiądz Mateusz Kopania. Obecnie jest on rezydentem w parafii św. Piotra i Pawła. Urodził się w 1983 roku, święcenia kapłańskie przyjął w 2009 roku.
Ksiądz Edward Bigos w maju obchodził 50-lecie święceń. Po przejściu na emeryturę pozostanie w kamiennogórskiej parafii. Będzie rezydentem.
W piątek (23 czerwca) ksiądz Mateusz pożegnał się z pracą w ZSZiO w Kamiennej Górze. Nowe obowiązki nie pozwolą mu na dalsze prowadzenie zajęć z młodzieżą.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze