Reklama

Zakończyli Szkolny Sezon Turystyczny 2022 w Sali Witrażowej

W dniu 19 stycznia 2023 roku w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyło się uroczyste Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022, w którym uczestniczyli uczniowie nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, którzy brali aktywny udział w tegorocznym „Cyklu wycieczek edukacyjnych do centrów edukacji oraz wycieczek popularnych rozwijających zainteresowania krajoznawczo-przyrodnicze młodych mieszkańców Kamiennej Góry”, który organizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra..

Uroczyste Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022, które pierwotnie miało się odbyć 16 grudnia 2022 r. przeprowadzono w czterech turach dla uczniów jedenastu klas. Na tradycyjne od lat „turystyczne święto” młodych turystów przybyli uczniowie klas I b, I d, 2 Oddziału Przygotowawczego dla uczniów z Ukrainy, I a, III c, II c, I c, IV b, II b, III a oraz III b - członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wraz ze swoimi opiekunami.

Otwarcia drugiej tury Podsumowania Szkolnego Sezonu Turystycznego dokonał Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz, a trzech pozostałych informatyk Urzędu Miasta – Tadeusz Ferenc, którzy gratulowali uczniom oraz ich opiekunkom rozwijania zainteresowań turystyczno-krajoznawczych, zdobywania nowych wiadomości krajoznawczo-przyrodniczych oraz zwiedzania i uczestniczenia w interesujących warsztatach w licznych placówkach edukacyjnych oraz muzeach  życząc jednocześnie wielu przygód w trakcie wypraw turystycznych w 2023 roku. Ponadto Tadeusz Ferenc serdecznie zapraszał młodych adeptów krajoznawstwa regionu do ponownego odwiedzenia Ratusza celem poznania jego ponad 100-letniej historii.

Reklama

Następnie uczestnicy podsumowania oglądali okolicznościowe prezentacje wraz ze slajdami prezentującymi zdjęcia z ich turystycznych eskapad przeprowadzanych od 22 lutego do 21 grudnia 2022 r. Wspólne oglądanie prezentowanych na slajdach zdjęć z odbytych wycieczek krajoznawczo-przyrodniczych wywoływało wśród uczniów wiele emocji oraz radości, szczególnie w momentach gdy rozpoznawali na nich siebie. Szczególne słowa podziękowania za aktywne włączenie się w nasze działania edukacyjne i krajoznawczo-turystyczne należą się opiekunkom wszystkich klas pierwszych i 2. Oddziału Przygotowawczego kamiennogórskiej „jedynki”, które zachęcają swoich wychowanków do poznawania regionu kamiennogórskiego oraz atrakcji turystycznych województwa dolnośląskiego poprzez uczestnictwo w wycieczkach organizowanych przez Oddział PTSM w Kamiennej Górze

Po wspomnieniach z odbytych wycieczek ph. „Przeżyjmy to jeszcze raz” wszystkim aktywnie uczestniczącym  w różnorodnych działaniach turystyczno-krajoznawczych w minionym okresie reprezentujący Urząd Miasta - burmistrz Janusz Chodasewicz, Tadeusz Ferenc i Arkadiusz Rymer wraz z opiekunkami wręczyli okolicznościowe dyplomy indywidualne Szkolnego Roku Turystycznego 2021/2022 oraz Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022, podpisane przez Burmistrza Kamiennej Góry Janusza Chodasewicza oraz upominki rzeczowe w postaci długopisów z grawerem, map Kamienna Góra Powiat Kamiennogórski, kart pamiątkowych Karkonoski Piotruś oraz map Polska Parki Narodowe.  

Reklama

Także ich opiekunki otrzymały wyróżnienia za aktywne popularyzowanie turystyki i krajoznawstwa regionu wśród młodzieży szkolnej. Złotą Odznaką PTSM uhonorowano Beatę Galica-Nowak, Srebrnymi Odznakami PTSM wyróżniono Annę Chamot, Barbarę Hnisdiłów, Paulinę Kuliś, Małgorzatę Pawlikowską i Izabelę Sproch, a Brązową Odznakę PTSM otrzymała Janina Żuchewicz. Oprócz Honorowych Odznak PTSM wyróżnione osoby oraz Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz, Tadeusz Ferenc, Marcin Jaksoń, Anna Zawierucha oraz Piotr Żuprański wspierający rozwijanie turystyki szkolnej otrzymali upominki rzeczowe, w tym tradycyjne od 2015 r „kubki turystyczne” Podsumowania Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022.

Ostatnie przeniesione z 19 grudnia 2022 r. z powodu szalejącej grypy i niedomagań zdrowotnych głównego animatora turystyki szkolnej w szkołach podstawowych powiatu kamiennogórskiego przeprowadzone zostanie 20 stycznia 2023 r. w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza.

Reklama

Młodzi turyści uczestniczący w Podsumowaniu Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022 planują już kolejne wyprawy edukacyjne i turystyczno-krajoznawcze w 2023 r., w którym kamiennogórski Oddział PTSM będzie obchodził XXV-lecie swojej działalności na rzecz rozwoju turystyki szkolnej oraz zainteresowań krajoznawczo-przyrodniczych młodych mieszkańców powiatu kamiennogórskiego.  

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama