Prawie 200 zuchów i harcerzy wystąpiło na scenie podczas XXII Przyjacielskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej KAMGÓR.
Po kilku latach przerwy festiwal wrócił do Kamiennej Góry. Muzyczne prezentacje zorganizowane zostały w Centrum Kultury. Od rana trwały festiwalowe występy. Znane są już wyniki.
W kategorii zuchowej wyróżniona została 8. Lubawska Gromada Zuchowa Chochliki. Trzecie miejsce otrzymała 818. Gromada Zuchowa Leśne Skrzaty, drugie 1. Gromada Zuchowa Strażnicy Bajek. W tej kategorii wygrała 80. Kamiennogórska Gromada Zuchowa Dzielne Orlęta.
Wśród zespołów harcerskich wyróżnione zostały: 808. Drużyna Harcerska Ultra mocni oraz 108. Kamiennogórska Drużyna Harcerska Szlakołazy. Drugie miejsce zajęła 10. Drużyna Harcerska Watra. Wygrała 11. Lubawska Drużyna Harcerska Górski Potok.
Wśród drużyn starszoharcerskich i wędrowników wyróżniona została drużyna Strachy z gór. Trzecie miejsce wywalczyła 88. Lubawska Drużyna Starszoharcerska Pełnia, drugie 36. Drużyna Starszoharcerska Duchy Gór. Wygrała 81. Kamiennogórska Drużyna Starszoharcerska Granica.
Nagrodę specjalną jury przyznało Agacie Dudzic, za indywidualność festiwalu uznano Amelię Ślęzak. Nagrodę przyjaciel festiwalu otrzymał Druh Generał. Publiczność nagrodziła 10. Drużynę Harcerską Watra. Specjalną nagrodę utrzymała 18. Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku Tacy Sami.
Najważniejszą nagrodę festiwalu, grand prix, wywalczyła 801. Kamiennogórska Drużyna Harcerska Leśne licho.
Festiwalowe występy zakończą wieczorne koncerty gwiazd: zespołu Dwie drogi oraz Jana Kondraka.
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze