Radni gminy Lubawka przyjęli dzisiaj uchwałę podwyższającą diety sołtysów.
Zgodnie z uchwałą rady z 2019 diety sołtysów wynosiły 300 zł miesięcznie. Od 1 kwietnia 2022 roku kwota ta podwyższona została do 500 zł. Dzisiaj radni zgodzili się na kolejną podwyżkę.
Od 1 lutego 2026 roku miesięczna dieta sołtysa w gminie Lubawka wynosić będzie 800 zł.
Za podwyższeniem diety sołtysów zagłosowało 14 radnych, wszyscy obecni na sesji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze