Podczas dzisiejszej sesji radni gminy Marciszów ponownie zajęli się ustaleniem wynagrodzenia wójta Wiesława Cepielika.
Na czerwcowej sesji radni obniżyli wójtowi wynagrodzenie. Była to reakcji rady na źle złożone wnioski o dotację z Polskiego Ładu. Wojewoda unieważnił uchwałę ponieważ źle wyliczona została kwota dodatku funkcyjnego.
Radni wrócili do sprawy. Tym razem wniosek złożyło sześcioro radnych. Wniosek został zaooponowany przez radcę prawnego i wójta. Prawnik nie miał zastrzeżeń, natomiast wójt zaopiniował projekt negatywnie. Informacje zawarte w uzasadnieniu uznał za nieprawdziwe, oskarżenia za niesłuszne, a całe uzasadnienie za złośliwe. W przypadku podjęcia uchwały przypomniał, że ma prawo skierowania sprawy do sądu. Wskazał również, że wnioskodawcy sami wykazali się niestarannością przygotowują pierwszy projekt, w którym źle wyliczyli dodatek funkcyjny.
Zgodnie z przedstawionym dzisiaj projektem wynagrodzenie zasadnicze wójta wynosić miało 8200 zł, dodatek funkcyjny 2520 zł, dodatek specjalny (30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) 3216 zł. Wszystkie kwoty to kwoty brutto, należy do nich wyliczyć tzw. wysługę lat.
Za przyjęciem takich stawek zagłosowało 10 radnych, 1 był przeciwko. W sesji uczestniczyło 11 radnych.
fot relacja wideo z sesji
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze