Reklama

Wróciło wynagrodzenie

Podczas dzisiejszej sesji radni gminy Marciszów ponownie zajęli się ustaleniem wynagrodzenia wójta Wiesława Cepielika.

Na czerwcowej sesji radni obniżyli wójtowi wynagrodzenie. Była to reakcji rady na źle złożone wnioski o dotację z Polskiego Ładu. Wojewoda unieważnił uchwałę ponieważ źle wyliczona została kwota dodatku funkcyjnego.

Radni wrócili do sprawy. Tym razem wniosek złożyło sześcioro radnych. Wniosek został zaooponowany przez radcę prawnego i wójta. Prawnik nie miał zastrzeżeń, natomiast wójt zaopiniował projekt negatywnie. Informacje zawarte w uzasadnieniu uznał za nieprawdziwe, oskarżenia za niesłuszne, a całe uzasadnienie za złośliwe. W przypadku podjęcia uchwały przypomniał, że ma prawo skierowania sprawy do sądu. Wskazał również, że wnioskodawcy sami wykazali się niestarannością przygotowują pierwszy projekt, w którym źle wyliczyli dodatek funkcyjny.

Reklama

Zgodnie z przedstawionym dzisiaj projektem wynagrodzenie zasadnicze wójta wynosić miało 8200 zł, dodatek funkcyjny 2520 zł, dodatek specjalny (30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) 3216 zł. Wszystkie kwoty to kwoty brutto, należy do nich wyliczyć tzw. wysługę lat.

Za przyjęciem takich stawek zagłosowało 10 radnych, 1 był przeciwko. W sesji uczestniczyło 11 radnych.

fot relacja wideo z sesji 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama