W Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów za wyniki w nauce, sporcie oraz w dziedzinie kultury osiągnięte przez gimnazjalistów w drugim okresie nauki roku szkolnego 2013/2014.
W tym roku po raz pierwszy oprócz dwóch placówek miejskich stypendia, ufundowane przez Stowarzyszenie Edukacji Europejskiej, trafiły do gimnazjalistów Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej.
Najwyższy wynik w nauce uzyskał Wojciech Bednarz z klasy I c z Gimnazjum nr 2 w Kamiennej Górze. Pierwszy raz się zdarzyło aby uczeń uzyskał średnią ocen 6,0. Uczeń oprócz stypendium otrzymał, od burmistrza Krzysztofa Świątka, tablet.
W klasach drugich najwyższą średnią zdobył Bartłomiej Krupowicz (II a, Gimnazjóm nr 2) ? 5,93
Natalia Miara z wynikiem 90,5% z egzaminu gimnazjalnego okazała się najlepszą trzecioklasistką.
Stypendia otrzymali:
Gimnazjum nr 1:
Inez Kwiatkowska (Ic), Kacper Jaworski (Ic), Kacper Trząsalski (IIa), Dawid Żywczak (IIa), Patrycja Podobińska (IIa), Katarzyna Żelazko (IIIb)
Gimnazjum nr 2:
Klaudia Hnatiuk (Ia), Zuzanna Kmiecik (Ia), Dariusz Smoleń (Ia), Adam Szawłowski (Ia), Jarosław Kopaczewski (Ia), Eryk Mika (Ia), Maria Dębska (Ib), Magdalena Kurkowska (Ib), Małgorzata Kurkowska (Ib), Sandra Kuzar (Ib), Natan Marczak (Ib), Martyna Michalska (Ib), Wiktor Stankowski (Ib), Agata Bińkowska (Ib), Karolina Adamczyk (Ib), Aleksandra Buława (Ic), Martyna Kiełbasa (Ic), Wojciech Banaś (Ic), , Maciej Drożdżowski (IIa), Małgorzata Filip (IIa), Anna Frączkowska (IIa), Piotr Fałdziński (IIa), Nikola Fryzowicz (IIa), Maciej Jaworek (IIa), Kacper Korpikiewicz (IIa), Kamil Zagrodny (IIa), Aleksandra Damasiewicz (IIb), Bartosz Damasiewicz (IIb), Aleksandra Rokowska (IIb), Martyna Sadowska (IIb), Natalia Skoczylas (IIb), Jakub Szydłowski (IIb), Dominik Trela (IIb), Julia Jabłecka (IIb), Dagmara Mitro (IIc), Michał Borkowski (IIc), Łukasz Mućwicki (IIIa), Agnieszka Zięba (IIIa), Magdalena Żabska (IIIb), Aleksandra Karwala (IIIc), Natalia Szczepanek (IIIb), Daniela Borciuch (IIIb) i Dominik Mitro (IIId).
W Gimnazjum nr 1 stypendia za wyniki sportowe otrzymali: Seweryn Guzik (Iia), Klaudia Skupień (Iia), Dominika Kulas (IIId) i Kamil Sierosławski (IIId).
W Gimnazjum nr 2 za wyniki sportowe stypendia otrzymali: Adrian Kanter (IIIa), Michał Stec (IIIa) i Adrian Zając (IIIc).
Dawid Mordarski z klasy Ic, laureat ogólnopolskiego konkursu plastycznego oraz Marcel Wiśniewski z klasy II c za zajęcie I miejsca na ogólnopolskim konkursie ekologicznym (obaj Gimnazjum nr 1) również otrzymali stypendia od Miasta Kamienna Góra.
Stowarzyszenie Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze przyznało jedenaście stypendiów dla uczniów SGEE. Stypendia otrzymali: Olga Sławatyniec, Dawid Sroka, Konrad Kwiecień, Dominika Kwiecień, Julia Potoniec, Nikola Kwiatek, Karolina Sawa, Karolina Legutko, Daria Dziakowska, Filip Czugała i Jagoda Ples.
Dla wszystkich zebranych występ artystyczny przygotował zespół Terne Czerchenia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze