Podczas dzisiejszej sesji radni gminy Marciszów zajmowali się projektem budżetu na 2022 rok. Niestety, dyskusji radnych nie słyszeli mieszkańcy.
Projekt budżetu przedstawiony przez wójta zakładał 21,3 mln zł dochodów. Wydatki mają osiągnąć 28 mln zł, w tym wydatki majątkowe 8,6 mln zł. W ciągu roku gmina planuje zaciągnąć 4,7 mln zł kredytów. Na koniec roku 2022 zadłużenie Marciszowa wzrośnie do prawie 10 mln zł. Właśnie na rosnące zadłużenie uwagę mieszkańców zwracali radni Dawid Chęciński, a później Stefan Zawierucha. Za przyjęciem budżetu głosowało 12 radnych, 1 był przeciwko. W sesji uczestniczyło 13 radnych.
Mieszkańcy Marciszowa, którzy chcieli obejrzeć transmisję obrad mogli się dzisiaj poczuć jak w starym kinie. Obraz był co prawda kolorowy, ale głosu nie było. Obowiązek przeprowadzania transmisji na żywo z posiedzeń rad wprowadzony został jeszcze przed pandemią. Znaczenie relacji wzrosło w związku z ograniczeniami wprowadzonymi w czasie pandemii. Jednak sam obraz nie pozwala na poznanie przebiegu obrad i zapoznanie się z argumentami radnych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze