Ponad milion złotych ma kosztować przebudowa szkoły w Lubawce. Dzisiaj miasto podpisało umowę z wykonawcą.
Umowa dotyczy przebudowy nieużytkowanej części szkoły na potrzeby przedszkola. Do zmodernizowanych pomieszczeń mają trafić dzieci z przedszkola przy ul. Szymrychowskiej. Wybrany w przetargu wykonawca zaproponował wykonanie prac za 1,07 mln zł. Większość kosztów pokryta zostanie z rządowej dotacji z Polskiego Ładu, która wynosi 850 tys. zł. Prace mają zakończyć się 31 lipca tego roku. Jeśli tak się stanie, dzieci będą mogły chodzić do nowego przedszkola od 1 września.
Przedszkole opuści budynek przy ul. Szymrychowskiej. Początkowo lubawscy samorządowcy planowali przystosowanie go na potrzeby żłobka. Po wstępnych analizach okazało się, że tańsze będzie wybudowanie nowego budynku. Rozważana jest budowa żłobka na działce za byłym przedszkolem przy ul. Dworcowej. Decyzja jeszcze nie zapadła. Na utworzenie żłobka gmina ma 1,3 mln zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze