Po raz osiemnasty mieszkańcy Kamiennej Góry spotkali się przy obelisku upamiętniającym 25. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. Spotkania zainicjował, zmarły w tym roku, Roman Jakóbczyk honorowy obywatel Kamiennej Góry. Odbywają się w rocznicę wyboru Papieża - Polaka.
Karol Wojtyła wybrany został papieżem 16 października 1978 roku. Przyjął imiona Jan Paweł II.
Honorową wartę przy obelisku pełnili dzisiaj młodzi strażacy z MDP Ptaszków i drużyny strażackiej z Przedszkola nr 3 z Kamiennej Góry. Na scenie wystąpiła młodzież z Przedszkola nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2 z Kamiennej Góry oraz ze scholi działającej przy parafii pw. święty apostołów Piotra i Pawła.
Kwiaty przy obelisku złożyli przedstawiciele kamiennogórskiego samorządu, mieszkańcy oraz sympatycy Górnika Wałbrzych. Ci ostatni odpalili również race.
Córki Romana Jakóbczyka odsłoniły tabliczkę przypominającą udział ich ojca w ustawieniu obelisku. Tabliczka zamontowana został na płycie obelisku.
Na zakończenie odmówiony został różaniec.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze