Reklama

Uczcili rocznicę

Po raz osiemnasty mieszkańcy Kamiennej Góry spotkali się przy obelisku upamiętniającym 25. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. Spotkania zainicjował, zmarły w tym roku, Roman Jakóbczyk honorowy obywatel Kamiennej Góry. Odbywają się w rocznicę wyboru Papieża - Polaka.

Karol Wojtyła wybrany został papieżem 16 października 1978 roku. Przyjął imiona Jan Paweł II.

Honorową wartę przy obelisku pełnili dzisiaj młodzi strażacy z MDP Ptaszków i drużyny strażackiej z Przedszkola nr 3 z Kamiennej Góry. Na scenie wystąpiła młodzież z Przedszkola nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2 z Kamiennej Góry oraz ze scholi działającej przy parafii pw. święty apostołów Piotra i Pawła.

Kwiaty przy obelisku złożyli przedstawiciele kamiennogórskiego samorządu, mieszkańcy oraz sympatycy Górnika Wałbrzych. Ci ostatni odpalili również race.

Reklama

Córki Romana Jakóbczyka odsłoniły tabliczkę przypominającą udział ich ojca w ustawieniu obelisku. Tabliczka zamontowana został na płycie obelisku.

Na zakończenie odmówiony został różaniec.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama