Reklama

Trzej Królowie w gminie Lubawka

W najbliższą sobotę (6 stycznia) w Lubawce i Chełmsku Śląskim zainscenizowane zostaną orszaki Trzech Króli.

 

Mieszkańcy Lubawki po raz kolejny przyłączą się do ogólnopolskiej akcji Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z ul. Wojska Polskiego spod kościoła pw. św. Anny. Uczestnicy otrzymają okolicznościowe śpiewniki, korony i naklejki. Chętnym rozdana zostanie także prasa orszakowa, która przybliża szczytne cele, podejmowane przez fundację orszaku. Później uczestnicy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Lubawki przemaszerują przez rynek do kościoła parafialnego, gdzie całe wydarzenie uwieńczone zostanie mszą świętą. Orszak wyruszy o godzinie 12.

Reklama

Nieco inaczej święto Trzech Króli obchodzić będą mieszkańcy Chełmska Śląskiego. Po mszy świętej odprawianej o godzinie 12, Trzej Królowie złożą pokłon świętej rodzinie w żywej szopce przy chełmskim kościele. Żywa szopka i pokłon Trzech Króli to chełmska tradycja.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama