W najbliższą sobotę (6 stycznia) w Lubawce i Chełmsku Śląskim zainscenizowane zostaną orszaki Trzech Króli.
Mieszkańcy Lubawki po raz kolejny przyłączą się do ogólnopolskiej akcji Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z ul. Wojska Polskiego spod kościoła pw. św. Anny. Uczestnicy otrzymają okolicznościowe śpiewniki, korony i naklejki. Chętnym rozdana zostanie także prasa orszakowa, która przybliża szczytne cele, podejmowane przez fundację orszaku. Później uczestnicy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Lubawki przemaszerują przez rynek do kościoła parafialnego, gdzie całe wydarzenie uwieńczone zostanie mszą świętą. Orszak wyruszy o godzinie 12.
Nieco inaczej święto Trzech Króli obchodzić będą mieszkańcy Chełmska Śląskiego. Po mszy świętej odprawianej o godzinie 12, Trzej Królowie złożą pokłon świętej rodzinie w żywej szopce przy chełmskim kościele. Żywa szopka i pokłon Trzech Króli to chełmska tradycja.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze