W dniu 24 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbyło się Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2020/2021, w którym, ze względu na obostrzenia związane z pandemią SARS-CoV-2, uczestniczyli uczniowie tylko dwóch klas - III a oraz III b, które przystąpiły do Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Wszyscy uczestnicy biorący w nim udział aktywnie uczestniczyli w mijającym roku szkolnym w ?Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Miejskiej Kamienna Góra? organizowanego przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.
Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego rozpoczęło się tradycyjnie od multimedialnej prezentacji turystycznych dokonań obu klas rozpoczętych jeszcze w listopadzie 2019 r. uczestnictwem w lekcjach zamkowych ?Baśniowy Książ? połączonych ze zwiedzaniem najciekawszych barokowych pomieszczeń Zamku Książ i spacerem alejkami Sudeckiego Ogrodu Dendrologicznego na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. W mijającym roku szkolnym 2020/2021, który przerwany był przez pandemię SARS-CoV-2, młodzi turyści aktywnie wypełniali zadania ujęte w regulaminie zdobywania odznaki TROPICIEL PRZYRODY: poznawali wybrane pomniki przyrody powiatu kamiennogórskiego, zwiedzili rezerwat przyrody geologiczno-krajobrazowy ?Głazy Krasnoludków? k/Gorzeszowa oraz rozpoznawali wybrane gatunki drzew. Wszystkie zrealizowane przez nich zadania zostały wpisane do książeczek odznak przyrodniczych.
Podczas jednej z pieszych wycieczek po Kamiennej Górze uczniowie klasy III a korzystali z planu miasta zaznaczając na nim przebieg krajoznawczo-przyrodniczego spaceru. Z tym zadaniem najlepiej poradzili sobie Marcel Mitczak i Marcel Tabas, którzy podczas ?święta turystów? zostali wyróżnieni puzzlami Karkonosze.
Ponadto wszystkim młodym adeptom turystyki szkolnej, łącznie 48. uczniom, wręczono przyznane im pierwsze odznaki krajoznawcze ? TURYSTA PRZYRODNIK w STOPNIU BRĄZOWYM, okolicznościowe, indywidualne dyplomy ?aktywnego Tropiciela Przyrody w powiecie kamiennogórskim? oraz nagrody rzeczowe w postaci długopisów Szkolnego Roku Turystycznego 2020/2021 i pamiątkowych kart do gry ?Karkonoski Piotruś? z ilustracjami i rycinami atrakcyjnych miejsc Karkonoskiego Parku Narodowego. Wszystkie dyplomy okolicznościowe oraz nagrody rzeczowe młodym uczestnikom Podsumowania Szkolnego Roku Turystycznego 2020/2021 wręczali wicedyrektor Małgorzata Kepel oraz Bożena Gwiżdż, Jolanta Michalska ? wychowawczynie klas i Monika Nackowska ? nauczyciel wspierający, które wyróżniono okolicznościowymi długopisami oraz albumami krajoznawczymi ?Karkonosze Góry Izerskie?.
Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2020/2021 zakończyło się tradycyjny już wykonaniem wspólnego ?rodzinnego zdjęcia? wszystkich uczestników spotkania.
Ponadto w trakcie zakończenia roku szkolnego 2020/2021 klas VIII-mych, wszystkim opuszczającym szkolne mury uczniom klasy VIII a, którzy od czwartej klasy corocznie uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych do Centów Edukacji Ekologicznej realizowanych we współpracy z Zarządem Oddziału PTSM, wręczono upominki rzeczowe w postaci okolicznościowych długopisów oraz kart pamiątkarskich ?Karkonosze, Góry Izerskie?, a ich wychowawczyni otrzymała okolicznościowy długopis oraz album krajoznawczy ?Karkonosze Góry Izerskie?.
Podsumowania Szkolnego Roku Turystycznego 2020/2021 dla innych aktywnych turystycznie klas z kamiennogórskich szkół podstawowych zostały przesunięte, z w/w względów, na wrzesień 2021 roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze