Reklama

Impreza wielkanocna Gminy Kamienna Góra: wspólny stół, występy, konkurs Palm Wielkanocnych, warsztaty tworzenia palm, sernik.

Mieszkańcy gminy Kamienna Góra tradycyjnie tydzień przed Wielkanocą spotkali się na gminnej imprezie wielkanocnej.

Wspólny wielkanocny stół przygotowali mieszkańcy gminy. Przynieśli tradycjne potrawy, którymi mogli częstować się wszyscy uczestnicy spotkania w krzeszowskim Centrum Biblioteczno-Kulturalnym.

Imprezę rozpoczął występ młodych strażaków z Ptaszkowa, którzy przypomnieli tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy. 

Rozstrzygnięty został konkurs Palm Wielkanocnych. Podobnie jak w latach ubiegłych, jury jeździło po gminie i oglądało palmy. Zgłoszonych zostało 14 konstrukcji, w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie dzieci i młodzież jury przyznało pierwsze miejsce palmie przygotowanej przez społeczność Szkoły Podstawowej w Szarocinie. Drugie miejsce zajęła szkoła z Krzeszowa. Dwa równorzędne trzecie miejsca zajęły szkoły z Pisarzowic i Ptaszkowa. W kategorii dorośli pierwsze miejsce zajęło sołectwo Leszczyniec, drugie sołectwo Ogorzelec, trzecie Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich. Wyróżniona została palma przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich Folk z Przedwojowa.

Reklama

Podczas wielkanocnej imprezy w Krzeszowie można było wziąć udział w warsztatach tworzenia palm oraz pisanek. Działał również kiermasz ozdób świątecznych.

W tym roku konkursową potrawą był sernik.

Czy Patryk Straus pozostanie wójtem gminy Kamienna Góra?

Czy Patryk Straus powinien pozostać wójtem?

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama