Na stoku w Lubawce odbyło się szkolenie medyczne ratowników karkonoskiej grupy GOPR. Ratownicy przygotowują się do sezonu letniego.
Skupiliśmy się na tematach takich jak ocena poszkodowanego według schematu X.A.B.C.D.E., wstrząs anafilaktyczny, który jest silną reakcją alergiczną mogącą wystąpić po użądleniu czy ukąszeniu przez owady oraz postępowanie z pacjentem po udarze. Trening resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz badanie urazowego poszkodowanego również były istotnymi elementami szkolenia. - informuje GOPR Karkonosze - Podczas pozorowanych, ale w pełni realistycznych akcji ratunkowych, głównymi tematami były urazy brzucha i klatki piersiowej. Dzięki praktycznym ćwiczeniom, nasze umiejętności zostały jeszcze bardziej wzmocnione, a pewność siebie w działaniach ratunkowych znacząco wzrosła.
źródło: facebook / GOPR Karkonosze
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze