Przy dolnośląskim oddziale Związku Ochotniczych Straży Pożarnych powstała Dolnośląska Komisja Historyczna. Zanim zacznie działać, musi zostać zatwierdzona przez zarząd ZOSP we Wrocławiu.
Członkowie komisji mają już pierwsze pomysły na działalność. Chcą upamiętnić nieżyjących druhów OSP z terenu województwa. W planach mają również organizację corocznych przeglądów kronik strażackich z jednostek z terenu Dolnego Śląska. Jedna z propozycji dotyczy zorganizowania Ogólnopolskiego Konkursu Kronik.
Idee powołania Komisji Historycznej powstała podczas Wojewódzkiego Konkursu Kronik w maju 2023 roku. Przy wsparciu prezesa dolnośląskiego ZOSP Tomasz Stanowskiego strażackie kroniki zaprezentowane zostały m.in. podczas wojewódzkiego dnia strażaka w Jeleniej Górze.
Przewodniczącym komisji została Justyna Szablewska, zastępcą Jan Grygorcewicz, sekretarzem Marek Zalewski, członkami Mateusz Bury i Piotr Jaksoń - druh-kronikarz z OSP Pisarzowice.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze