Corocznie portal strażacki.pl przygotowuje zestawienie najczęściej wyjeżdżających jednostek OSP z podziałem na województwa. Według statystyk Państwowej Straży Pożarnej w 2022 strażacy interweniowali 45 640 razy. W większości działań brali udział ochotnicy.
Jednostka Państwowej Straży Pożarnej Kamiennej Górze interweniowała w 2022 roku 584 razy (195 pożarów, 354 miejscowe zagrożenia, 35 alarmów fałszywych). W skali województwa najwięcej wyjazdów miały jednostki z Wrocławia – JRG1 2085 wyjazdów, JRG3 1888 wyjazdów, JRG4 1865.
Na terenie województwa w 2022 roku działało 683 jednostek ochotniczych. Najwięcej wyjazdów zanotowała OSP Bierutów z blisko 300 interwencjami.
Na terenie powiatu kamiennogórskiego najwięcej pracy mieli ratownicy z Lubawki, którzy wyjeżdżali 126 razy. Ich koledzy z Marciszowa zaliczyli 112 wyjazdów. Druhowie z OSP Chełmsko Śląskie interweniowali 84 razy. OSP Krzeszów 45 interwencji.
Uwaga - prezentowane dane statystyczne są danymi poglądowymi. Ze względu na możliwe błędy, sposób ewidencjonowania i archiwizowania wyjazdów w cyfrowym systemie ewidencji zdarzeń PSP, zaprezentowane liczby mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych wyjazdów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze