Reklama

Śladami papuszy

Siedmioro wychowanków Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej w Kamiennej Górze wzięło udział w Dolnośląskim Konkursie Żywego Słowa "Śladami Papuszy" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kłodzku.



Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży twórczości poetów romskiego pochodzenia, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zainteresowanie kulturą Romów. Utwory najpopularniejszej poetki pochodzenia romskiego Bronisławy Wajs - Papuszy przedstawiło 28 uczniów ze szkół z Kłodzka, Wrocławia, Bystrzycy i Lubina oraz z Kamiennej Góry.

Wychowankowie świetlicy po raz drugi reprezentowali powiat kamiennogórski. Zajęli dwa miejsca na podium: pierwsze miejsce w kategorii wiekowej- gimnazjum otrzymała Patrycja Szambara oraz trzecie miejsce Damian Jakubas uczeń klasy II.

W zmaganiach słownych brali również udział: Wiktoria Chojnacka, Jakub Chruściel, Alicja Nowicka, Jakub Wojtarowicz, Santiago Doliński. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama