Reklama

Skromne obchody

Dzisiaj (piątek, 16 października) obchodzona była rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Mieszkańcy Kamiennej Góry spotkali się przy obelisku przy ul. Papieża Jana Pawła II.

 

Jubileuszowe uroczystości zorganizowane zostały po raz siedemnasty. Tradycję zapoczątkował Roman Jakóbczyk, honorowy obywatel Kamiennej Góry, który również dzisiaj przyszedł pod obelisk.

Skromne obchody organizowane w czasie epidemii koronawirusa ograniczyły się do złożenia kwiatów, krótkiego występu i odpalenia rac. Wokół obelisku nie było tłumu.

Karol Wojtyła wybrany został na papieża w 1978 roku. Przybrał imię Jan Paweł II. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama