Czy lokomotywa pociągu towarowego może być różowa? Czemu nie, skład z lokomotywą w malowaniu różowy- czarnym pracował na stacji w Kamiennej Górze.
Lokomotywa należy do wrocławskiej firmy Jaxan zajmującej się transportem kruszyw.
Konstrukcję opracował Newag z Nowego Sącza. Polska firma zmodernizowała lokomotywy produkcji ZSRR, które były użytkowane w Polsce i wymagały napraw głównych.
Lokomotywa, która była w Kamiennej Górze wyprodukowana została najprawdopodobniej w 1982 roku jako model TEM2. Po modernizacji, już jako 15D/A, we wrześniu 2022 roku trafiła do wrocławskiej firmy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze