Dzisiaj (piątek, 7 lutego) w szkole w Lubawce odbyła się akademia z okazji 80. rocznicy pierwszych (podczas II wojny światowej) deportacji Polaków na Sybir.
Społeczność szkoły zaprosiła przedstawicieli sybiraków oraz osób, które przeżyły okupację. Krótko przypomniana została historia deportacji. Młodzież wykonała kilka utworów patriotycznych. Młodzi aktorzy za-prezentowali przedstawienie oparto o bajkę Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysia".

Lubawska szkoła nosi imię Żołnierzy Sybiru.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze