Reklama

Radix Poloniae ponownie w Krzeszowie

W najbliższą niedzielę (30 października) Radix Poloniae ponownie zabrzmi w Krzeszowie – tym razem w Mauzoleum Piastów Śląskich. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

- Subtelny światłocień i stonowana melodia chorału gregoriańskiego pozwolą nam głęboko i prawdziwie przeżyć początek listopada jako dzień opowiadający bardziej o życiu niż o śmierci. - zachęcają organizatorzy

Projekt zawiera wyjątkowe utwory z polskich rękopisów ss. Benedyktynek ze Staniątek i Sandomierza oraz z katedry na Wawelu. Niektóre z nich po raz pierwszy zaśpiewane po tylu wiekach. Przeplatane będą improwizacjami na instrumentach z epoki.​

Koncert będzie składał się z trzech części opatrzonych mottem

Reklama
Oto drzewo Krzyża Boże, mój Boże Zmartwychwstał Chrystus, nadzieja moja​

Wykonawcy:

Susi Ferfoglia – kierownictwo artystyczne Flores Rosarum w składzie: Adrianna Bujak-Cyran, Maria Klich, Liliana Pociecha, Katarzyna Śmiałkowska.​ Maria Klich – lira korbowa Justyna Grabowska – wirginał/portatyw

żródło: opactwo.eu

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama