Dzisiaj (sobota, 12 kwietnia) w Krzeszowie odbył się gminy konkurs palm wielkanocnych i gminny konkurs potraw wielkanocnych.
W tym roku jury w składzie: Ewa Kwiecińcka, Przemysław Burchardt, Mieczysław Gabrowski, obejrzało 24 palmy. W kategorii dzieci i młodzież trzecie miejsce zajęła palma ze Świetlicy Środowiskowej w Przedwojowie, dwa równorzędne drugie miejsca zajęły konstrukcje ze Świetlicy Środowiskowej w Leszczyńcu i Przedszkola Publicznego w Krzeszowie. Najwyżej oceniona została palma przygotowana w Świetlicy Środowiskowej w Ogorzelcu. W kategorii dorośli trzecie miejsce zajęły palmy Koła Gospodyń Wiejskich z Pisarzowic i Janiszowa oraz sołectwa Jawiszów. Drugie miejsca przyznano konstrukcjom przygotowanym przez Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich oraz sołectwo Przedwojów. Wygrała palma sołectwa Olszyny.
Podczas rekolekcji dzieci z gimnazjum wzięły udział w szkolnym konkursie palm. Nagrody fundował ks. Marian Kopko. Trzecie miejsca zajęły klasy Ia i Ib, drugie klasa IIb, a pierwsze IIIb.
Do konkursu potraw zgłoszonych zostało siedem stołów. Oceny podjęli się: Bożena Kończak, Anna Benkmann Kuncewicz i Zygmunt Homoncik. Trzecie miejsce zajął świąteczny stół przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowa, drugie KGW Janiszów, a konkurs wygrało Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich.
Podczas pracy jury na scenie zaprezentowali się uczniowie z krzeszowskiej podstawówki.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze