Reklama

Przedsmak świąt

Dzisiaj (sobota, 12 kwietnia) w Krzeszowie odbył się gminy konkurs palm wielkanocnych i gminny konkurs potraw wielkanocnych.


W tym roku jury w składzie: Ewa Kwiecińcka, Przemysław Burchardt, Mieczysław Gabrowski, obejrzało 24 palmy. W kategorii dzieci i młodzież trzecie miejsce zajęła palma ze Świetlicy Środowiskowej w Przedwojowie, dwa równorzędne drugie miejsca zajęły konstrukcje ze Świetlicy Środowiskowej w Leszczyńcu i Przedszkola Publicznego w Krzeszowie. Najwyżej oceniona została palma przygotowana w Świetlicy Środowiskowej w Ogorzelcu. W kategorii dorośli trzecie miejsce zajęły palmy Koła Gospodyń Wiejskich z Pisarzowic i Janiszowa oraz sołectwa Jawiszów. Drugie miejsca przyznano konstrukcjom przygotowanym przez Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich oraz sołectwo Przedwojów. Wygrała palma sołectwa Olszyny.

Podczas rekolekcji dzieci z gimnazjum wzięły udział w szkolnym konkursie palm. Nagrody fundował ks. Marian Kopko. Trzecie miejsca zajęły klasy Ia i Ib, drugie klasa IIb, a pierwsze IIIb.

Do konkursu potraw zgłoszonych zostało siedem stołów. Oceny podjęli się: Bożena Kończak, Anna Benkmann Kuncewicz i Zygmunt Homoncik. Trzecie miejsce zajął świąteczny stół przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowa, drugie KGW Janiszów, a konkurs wygrało Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich.

Podczas pracy jury na scenie zaprezentowali się uczniowie z krzeszowskiej podstawówki.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama