Reklama

Marta Knopik - gość Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej Górze

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej Górze była Marta Knopik. Rozmowę z pisarką prowadziła Marcelina Halaś, pracownica biblioteki.

Marta Knopik to autorka powieści, debiutowała trylogią "Opowieści z Czarnego Miasta". Pierwsza część "Czarne Miasto" ukazała się w 2020 roku. Przyjazd do Kamiennej Góry był dla niej powrotem w rodzinne strony. W tym mieście urodziła się, mieszkała pięć lat i spędzała wakacje przez kolejne 20 lat. Wychowała się w Bytomiu.

Podczas rozmowy okazało się, że w debiutanckiej powieści jest wiele nawiązań do Kamiennej Góry. Miasto i rodzina autorki były pierwowzorem Czarnego Miasta i rodziny głównych bohaterów.

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/02/2024 14:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama