Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej Górze była Marta Knopik. Rozmowę z pisarką prowadziła Marcelina Halaś, pracownica biblioteki.
Marta Knopik to autorka powieści, debiutowała trylogią "Opowieści z Czarnego Miasta". Pierwsza część "Czarne Miasto" ukazała się w 2020 roku. Przyjazd do Kamiennej Góry był dla niej powrotem w rodzinne strony. W tym mieście urodziła się, mieszkała pięć lat i spędzała wakacje przez kolejne 20 lat. Wychowała się w Bytomiu.
Podczas rozmowy okazało się, że w debiutanckiej powieści jest wiele nawiązań do Kamiennej Góry. Miasto i rodzina autorki były pierwowzorem Czarnego Miasta i rodziny głównych bohaterów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze