Podczas akcja Bezpieczne ferie zorganizowanej na stoku w Czarnowie policjanci i strażacy uczestniczyli w prawdziwej akcji ratunkowej. Pomogli kobiecie, która przewróciła się na stoku.
W związku z rozpoczynającymi się feriami strażacy i policjanci zorganizowali na stoku spotkanie przypominające zasady bezpiecznego zachowania się zimą. Organizowali zabawy na śniegu, rozdawali odblaski, a dorośli mogli zobaczyć, jak wygląda się w alkogoglach, imitujących stan po spożyciu alkoholu.
Podczas prowadzonych działań do ratowników dotarła postronna osoba informująca o kobiecie, która doznała urazu po upadku. Ratownicy dotarli do niej quadem. Udzielili pierwszej pomocy i pomogli przetransportować ją na dół stoku, do karetki pogotowia ratunkowego.
W akcji prowadzonej na stoku uczestniczyli policjanci z Kamiennej Góry, funkcjonariusze Komisariatu Wodnego z Wrocławia, którzy udostępnili m.in. quad, oraz strażacy z PSP Kamienna Góra.
Kamiennogórscy policjanci podczas sezonu zimowego wystawiają partol narciarski, który pracuje na stoku. W związku z feriami i spodziewaną większą liczbą narciarzy, patrol w najbliższym czasie częściej będzie odwiedzał Czarnów.
fot. facebook / 998 Kamienna Góra
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze