55 samorządów otrzyma wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego na usuwanie skutków powodzi. Podzielona została pierwsza kwota przyznana na ten cel przez radnych.
Wsparcie otrzymają trzy samorządy z terenu powiatu kamiennogórskiego. Do miasta Kamienna Góra trafi 250 tys. zł, gmina wiejska Kamienna Góra oraz gmina Marciszów otrzymają po 500 tys. zł. To jedne z wyższych dotacji przyznanych w tym momencie. Po 1,5 mln zł otrzymają Kłodzko (gminy miejska i wiejska), Stronie Śląskie oraz Lądek-Zdrój. Bystrzyca Kłodzka otrzyma 750 tys. zł, a Wleń 1 mln zł.
Do podziału było 20 mln zł. Pieniądze przeznaczone mają być na odbudowę infrastruktury sanitarnej, poprawę i odbudowę komunikacji i łączności oraz zakup niezbędnych materiałów i sprzętu do bieżących działań.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze