Reklama

Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego klas IV-VIII w Sali Witrażowej

W dniu 17 grudnia 2019 roku w reprezentacyjnej Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyło się uroczyste Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego 2019, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII z dwóch kamiennogórskich szkół podstawowych, którzy brali aktywny udział w cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla młodzieży szkolnej z terenu naszego miasta organizowanego przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

 

Uroczyste Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego 2019, w którym uczestniczyli uczniowie klas V-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz klas IV-VII ze Szkoły Podstawowej nr 1 przeprowadzono w dwóch turach. W obydwu spotkaniach młodych kamiennogórskich turystów uczestniczył z-ca Burmistrza Miasta Kamienna Góra ? Adam Blicharsk, który uroczyście otwierał Podsumowania Szkolnego Sezonu Turystycznego, gratulując przybyłym na grudniowe spotkania uczniom oraz ich opiekunkom rozwijania zainteresował turystyczno-krajoznawczych oraz przyrodniczych, zdobycia przez nich nowych wiadomości krajoznawczo-przyrodniczych, a także życzył wielu przygód w trakcie nowych wypraw turystycznych w nadchodzącym 2020 roku.

Reklama

Następnie uczestnicy podsumowania oglądali okolicznościową prezentację składającą się z dwóch części. Pierwsza z nich przedstawiała tegoroczne liczne działania na rzecz rozwoju zainteresowań turystyczno-krajoznawczych wśród młodzieży szkolnej powiatu kamiennogórskiego w ujęciu statystycznym. Natomiast druga część na poszczególnych slajdach prezentowała zdjęcia z ich turystycznych eskapad w trakcie mijającego roku kalendarzowego. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych działaniach turystyczno-krajoznawczych, które rozpoczęli 21 marca 2019 r uczniowie klasy VI a oraz VI b ze Szkoły Podstawowej nr 1 (obecnie VII a i VII b) od pieszego spaceru ścieżką rowerową do Krzeszowa, a zakończyli 9 grudnia 2019 r. uczniowie klasy IV a ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczestnictwem w terenowej lekcji przyrody w Szkółce Leśnej w Krzeszowie. W trakcie wycieczek miłośnicy turystyki szkolnej wytrwale wypełniali kolejne normy na odznaki turystyczno-krajoznawcze ? Górską Odznakę Turystyczną i Turysta Przyrodnik.. Wspólne oglądanie prezentowanych na slajdach zdjęć z odbytych wycieczek krajoznawczo-przyrodniczych wywoływało wśród uczniów wiele emocji oraz radości, szczególnie w momentach gdy rozpoznawali na nich siebie. Najaktywniejszymi młodymi miłośnikami wypoczynku na szlakach turystycznych byli Szymon Kubiak i Marcel Matujzo ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy uczestniczyli w 10-ciu imprezach turystyczno-krajoznawczych.

Po wspomnieniach z odbytych wycieczek ph. ?Przeżyjmy to jeszcze raz? wszystkim małym turystom aktywnie uczestniczącym w różnorodnych działaniach turystyczno-krajoznawczych w mijającym 2019 r. z-ca burmistrza Kamiennej Góry Adam Blicharski wraz z Tadeuszem Ferencem z Urzędu Miasta wręczyli ich zdobywcom Górskie Odznaki Turystyczne oraz Odznaki Turysta Przyrodnik ze Szkoły Podstawowej nr 2, a wszystkim uczestnikom okolicznościowe dyplomy indywidualne oraz upominki rzeczowe w postaci kart pamiątkowych ?Karkonosze i Góry Izerskie, Sudety lub Zamki Polskie..

Reklama

Także ich opiekunki oraz przybyły na drugie spotkanie Bartłomiej Dymek z rąk Adama Blicharskiego otrzymały Wyróżnienia Burmistrza Miasta Kamienna Góra.

Ponadto uchwałą Zarządu Głównego PTSM Dyplom Honorowy ZG PTSM wręczono Joannie Bodzek i Piotrowi Żuprańskiemu. Brązową Odznakę PTSM wręczono Tadeuszowi Ferencowi. Srebrnymi Odznakami PTSM uhonorowano Sylwię Czerwińską i Ewelinę Wielochę, a Złotą Odznaką PTSM została odznaczona Emilia Nieczyperowicz.

Oprócz Wyróżnień Burmistrza, Dyplomów i Odznak PTSM wszystkie wyróżnione osoby otrzymały kalendarze miejskie na 2020 rok oraz tradycyjne od 2015 r ?kubki turystyczne? Podsumowania Szkolnego Sezonu Turystycznego 2019.

Reklama

Grudniowe Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego 2019 młodych kamiennogórskich turystów, w których wzięło udział 92 uczniów i ich opiekunów, zakończono wspólnymi, pamiątkowymi ?rodzinnymi zdjęciami? wszystkich uczestników obu podsumowań.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama