Reklama

Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego w SP nr 2 w Kamiennej Górze

W dniu 3 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbyło się Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2020/2021, w które, ze względu na obostrzenia związane z pandemią SARS-CoV-2,  odbywało się w pomieszczeniach lekcyjnych poszczególnych klas. W podsumowaniach uczestniczyli uczniowie klas II a, II c, III a, III d oraz V d, które przystąpiły do Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Wszyscy uczestnicy biorący w nim udział  aktywnie włączyli się, po powrocie szkół do nauczania stacjonarnego, do Cyklu wycieczek edukacyjnych do centrów edukacji ekologicznej oraz wycieczek popularnych rozwijających zainteresowania krajoznawczo-przyrodnicze młodych mieszkańców Kamiennej Góry?, który organizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

Wszyscy uczestnicy klasowych Podsumowań Szkolnego Roku Turystycznego w czerwcu 2021 r. uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych do ?Galerii pod Aniołem? w Dobkowie. Cztery klasy uczestniczyły w interesujących i aktywizujących warsztatach ceramicznych ?Z gliną na wesoło? wykonując swoje pierwsze ceramiczne rękodzieła ? gliniane kubki. Z kolei uczniowie klasy III a wcielając się w ?adeptów piekarnictwa? uczestniczyli w warsztatach piekarskich ?Od ziarenka do bochenka? przygotowując swoje pierwsze rogaliki, które po wypieczeniu w piecu piekarskim skonsumowali w pracowni piekarskiej.

Po krótkim omówieniu turystycznych dokonań uczestników spotkań wychowawczynie klas wręczały przyznane im pierwsze okolicznościowe, indywidualne dyplomy ?za aktywny udział w imprezach turystycznych? oraz nagrody rzeczowe w postaci długopisów Szkolnego Roku Turystycznego 2020/2021 i pamiątkowych kart do gry ?Sudety? lub ?Karkonosze, Góry Izerskie? z ilustracjami atrakcyjnych obiektów krajoznawczych i przyrodniczych w Sudetach, które były bardzo chętnie przeglądane przez uczniów już w trakcie spotkań i mogą być inspiracją przy planowaniu kolejnych klasowych wycieczek edukacyjnych i krajoznawczo-turystycznych.

Reklama

Również wychowawczynie klas, za rozwijanie zainteresowań turystyczno-krajoznawczych swoich uczniów, wyróżniono okolicznościowymi długopisami z grawerem oraz albumami krajoznawczymi ?Karkonosze Góry Izerskie?.

Klasowe Podsumowania Szkolnego Roku Turystycznego 2020/2021 kończyły się tradycyjnym już wykonaniem wspólnego ?rodzinnego zdjęcia? wszystkich uczestników spotkania.

Opiekunkami uczestników podsumowujących spotkań były: Karolina Janik, Anna Olszewska, Karolina Homoncik, Marzena Kołodziej, Monika Stawarz oraz Magdalena Chałupa, która w tym roku szkolnym została wychowawczynią klasy II c zastępując swoją poprzedniczkę Monikę Zielińską ? Bieńkowską, którą wyróżniono okolicznościowymi upominkami.  

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama