Reklama

Podsumowanie sezonu

Dzisiaj (wtorek, 19 czerwca) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyło się podsumowanie turystycznych wypraw organizowanych przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych w roku szkolnym 2017/18.

 

Z uwagi na dużą liczbę małych turystów, podsumowanie zorganizowane zostało w czterech turach. Łącznie w sali witrażowej było dzisiaj ponad 250 turystów.

Podczas każdej uroczystości Jerzy Rubach, organizator wypraw, wręczał nagrody i odznaki. Podczas turystycznego roku młodzi turyści spełniali bowiem wymagania określone w regulaminach odznak Tropiciel Przyrody, Turysta Przyrodnik oraz odznak GOT. Nagrody otrzymali również najbardziej aktywni uczestnicy sezonu. Rekordziści uczestniczyli w 21 turystycznych imprezach. Wszyscy to uczniowie klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kamiennej Góry. Najbardziej aktywni turyści to: Alicja Cejnowa, Klaudia Cincio, Piotr Deka, Julia Gąsienica-Jędrzejczyk, Julia Herman, Hanna Jawor, Margareta Mitro, Maria Ruchała, Zuzanna Stasiak i Iga Szmajdzińska.

Reklama

Do wczoraj, w roku szkolnym 2017/18, PTSM zorganizował 119 imprez turystycznych. Podsumowanie nie kończy jednak sezonu. W planach jest kolejnych 7 imprez. Do wczoraj w imprezach PTSM uczestniczyło 3296 turystów. DO końca tygodnia najprawdopodobniej pobity zostanie zeszłoroczny rekord 3424 uczestników.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama