Reklama

Podsumowali Szkolny Rok Turystyczny 2018/2019 w Chełmsku Śląskim

W dniu 27 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Chełmsku Śląskim przeprowadzono Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klasy VI a (obecnie VII a) aktywnie uczestniczyli w imprezach turystyczno-krajoznawczych organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze rozwijając dwoje zainteresowania turystyczno-krajoznawcze. Młodzi turyści z chełmskiej szkoły są członkami PTSM biorąc udział w imprezach turystyczno-krajoznawczych organizowanych dla młodych mieszkańców powiatu kamiennogórskiego przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

 

W pierwszej części podsumowania zorganizowanego dla uczniów klasy  VII a zaprezentowano okolicznościową prezentacją przedstawiającą ich turystyczne eskapady zorganizowane w trakcie minionego roku szkolnego. Uczniowie uczestniczyli łącznie w pięciu różnorodnych działaniach turystyczno-krajoznawczych rozpoczynając tradycyjnym rajdem nocnym w dniu 21 września 2018 r., a w ramach ?zielonej szkoły? wędrowali szlakami turystycznymi Rudaw Janowickich oraz Karkonoszy. Miniony rok szkolny również zakończyli, jak przystało na miłośników nocnych spacerów, klasowym rajdem nocnym. W Turystycznym Roku Szkolnym 2018/2019 wzięło udział ogółem 3.536 młodych turystów, ich opiekunów i edukatorów reprezentujących pięć szkół naszego powiatu: SP nr 1 w Kamiennej Górze, SP nr 2 w Kamiennej Górze, SP Krzeszów, ZS-P Lubawka oraz SP w Chełmsku Śląskim, którą reprezentowało ogółem 95 młodych turystów i ich opiekunów.

Reklama

Po wspomnieniach z odbytych wycieczek przyrodniczo-edukacyjnych wszyscy młodzi miłośnicy wspólnych turystycznych eskapad zostali wyróżnieni okolicznościowymi dyplomami indywidualnymi z zaznaczoną ilością imprez turystycznych, w których uczestniczyli, a także upominkami rzeczowymi w postaci przewodnika turystycznego Rudawy Janowickie oraz długopisu z grawerem ?Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Szkolny Rok Turystyczny 2018/2019 Powiat Kamiennogórski?. Upominki rzeczowe w postaci przewodnika Rudawy Janowickie oraz długopisu z grawerem otrzymała aktywna propagatorka turystyki i krajoznawstwa wychowawca klasy Zofia Duszyńska.

Wszyscy siódmoklasiści wraz z opiekunką zostali zaproszeni na Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego, które dla młodych turystów z Gminy Lubawka zaplanowano na 12 grudnia 2019 r. w Lubawce.

Reklama

Spotkanie młodych turystów podsumowujące Szkolny Rok Turystyczny 2018/2019 zakończyło się tradycyjnym ?rodzinnym zdjęciem? wszystkich uczestników.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama